Přidej si mě na twitteru - @Market_HSREKONSTRUKCE - 25.5.-3.6.2012

SB - Moc neobíhám!!


Lucky Day - Part two

22. ledna 2012 v 14:01 | Markét :)
Další část povídky :) První díl naleznete zde.

Na nástěnce byla spousta seznamů s aktivitami. Byly tam hry na různé nástroje, jazykové kurzy. Rychle jsem sáhla do batohu a vytáhla papír. Začala jsem opisovat nejdůležitější informace a data, která byla na plakátu. Rozběhla jsem se na zastávku autobusu. Čekala jsem půl hodiny, než mi jedna milá holka ze čtvrťáku řekla, že nic nepojede, že se všechny linky na dnešní den zrušily. Jiný autobus k nám nejezdí, tak jsem si v tom horkém květnovém dni udělala výlet po poli. Šla jsem skoro sedm kilometrů, ale alespoň jsem měla čas pročítat si všechny zápisky z plakátu. Mohla jsem je číst stále dokola a dokola. Při každém čtení jsem ze svého plánování byla víc a víc nadšená!
Po nějaké době, jsem došla domů. Všichni až na tátu, který pracoval, byli už doma. Když jsem vešla do našeho obývacího pokoje ucítila jsem vůni palačinek, které na mě nezbyly :D. Počkala jsem až si Denisa a Diana půjdou hrát do svého pokoje. Odchytla jsem mamku když odpočívala v křesle a psala si nákup. Spustila jsem barvité vyprávění...
"Dneska jsem ve škole našla zajímavej plakát. Jde o to, že .......". (Vám své dlouhé okecávání vyprávět nebudu, ale povím to ve zkratce. Šlo o kurz v Anglii, moje škola by se pak dala studovat na dálku. To byla ideální možnost zbavit se problémů ve škole, otravných sester a domácích prací :D.) ....."Takže je to ideální možnost procvičit si angličtinu a vystudovat střední školu. Mohla bych být třeba mluvčím, učit děti angličtinu.".. Mamka kývala hlavou a ke konci jen dodala: "A co tvůj sen být právník?" Nemohla jsem říct, že mě to už nezajímá! "Mami, takový anglický kurz by mi při žádosti na vysokou školu byl jen přínosem." Mluvila jsem rozumně, měla jsem připravenou odpověď na jakou-koli její otázku. Vypadalo to tak, že určitě pojedu. "Kolik to stojí?" Ptala jsem mamka. -Nastala dlouhá odmlka.- Deset tisíc a musím udělat přijímací test, jestli umím dobře anglicky. "Klári, momentálně na to nemáme, šetříme každou korunu."
I na tohle jsem měla odpověď: "Mami po tobě nic nechci, vydělám si na to sama. Půjdu na brigádu..Mami? Co ty na to?!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Roxanne Roxanne | Web | 23. ledna 2012 v 10:08 | Reagovat

áá at ji to dovolí !
To by bylo samozřejmě fajn řešení no prostě se zdejchnout do anglie :D .. Moc ji držím palce a těším se na další díl !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

OBLÍBENÉ STRÁNKY:
"Just close your eyes and fly with me" :)

Zayn Malik